אודות

ממש לפני שאתם קופצים עם הראש קדימה לתוך המים ומתחילים לקרוא את הבלוג שלפניכם , החלטנו לכתוב הקדמה קצרה לבלוג.

נתחיל בהסבר קצר על הבלוג שפתוח כעת בדפדפנכם – את הטיפ היומי הגה, התחיל, כתב, ערך והפיץ אלעד זלינגר. הטיפ היומי התחיל בתפוצה קטנה מאוד – מספר בודד של אנשים, כאשר המטרה המרכזית היא להפיץ ידע בנושאי .Net – עצות קטנות, שיכולות ללמד אותנו דברים חדשים שלא ידענו, או לחדד נושאים שכולנו מכירים.

תוך פרק זמן קצר, מתפוצה של מספר אנשים בודדים עלתה כמות הקוראים לעשרות, ואחר כך גם למאות. עם העלייה בכמות הקוראים, הפכו הטיפים למעמיקים יותר ומגוונים יותר. במבט שטחי - יכול הקורא לחשוב שהבלוג שנמצא לפניו פונה לקהל מצומצם של אנשים שבאו ללמוד C# ו-.Net . לא כך – זה הוא בלוג המלמד על אלמנטים לתכנות נכון. הטיפים מגוונים – תוכלו למצוא מידע על פונקציונליות של השפה, עיצוב תוכנה, מתמטיקה, וגם הגיגים מעולמו הפרטי של הכותב.

במהלך שנתיים וחצי של עבודה, נאסף ידע בתיבת מייל שבה נשמרו הטיפים. החלטנו שערכו של הידע הזה גדול מדי כדי שהוא יישאר רק בתיבה. מכאן צמח הרעיון שמוגש לפניכם בבלוג זה.

שימו לב כי בלוג זה הוא לא ספר מקצועי-תכנותי רגיל. בבלוג זה לא תמצאו פרקים מוגדרים (אם כי בחלק מהמקרים טיפים בנושאים מאוגדים ב’שבועות’ באותו נושא). תוכלו למצוא נושאים דומים הנמצאים במרחק מאות עמודים. אין ידע מצטבר – אין צורך לקרוא את העמוד הראשון כדי להבין נושא שמובא מאה עמודים אחריו. עם זאת, במקרים מסויימים מפנה הכותב את הקוראים לטיפים קודמים כדי לחדד את הנושא המוצג.

בחרנו לערוך את הבלוג בצורה שבה נכתבו הטיפים – כרונולוגית מבחינת הזמן, לעומת בחירה של קיבוץ טיפים בנושאים דומים. לדעתנו, העובדה שהקורא יכול לבחור האם לקרוא את הבלוג מההתחלה לסוף, מהסוף לההתחלה, או סתם לפתוח עמוד רנדומלי ולהתחיל לקרוא ממנו הופכת את הבלוג למה שהוא. נוסיף, כי האופציה השלישית היא המועדפת עלינו –

פתחו כל יום את הבלוג במקום אחר, למדו משהו חדש!

שתף